Milas’ta bu yıl 5’incisi gerçekleştirilecek olan Milas Zeytin Hasat Şenliği’nin tanıtım toplantısı, MİTSO Toplantı Salonu’nda gerçekleştirildi. Toplantıda basın mensuplarıyla bir araya gelen Milas Kaymakamı Eren Arslan, Zeytin Hasat Şenliği ile ilgili istişarelerde bulundu.
Milas Kaymakamı Eren Arslan, 5. Milas Zeytin Hasat Şenliği’nin tanıtım toplantısında Milas ve Muğla bölgesinden gelen basın mensuplarıyla bir araya geldi.
Kaymakam Arslan; MİTSO Lokali’nde gerçekleştirilen kahvaltıda, basın mensuplarının 24 Temmuz Basın Bayramı’nı kutladı. Kahvaltının ardından MİTSO Toplantı Salonu’na geçildi.
Toplantıya; Milas Kaymakamı Eren Arslan, Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat, Milas Milli Eğitim Müdürü İsa Bal, Muğla İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürvekili, MİTSO Başkanı Reşit Özer, MİTSO Meclis Üyeleri ve basın mensupları katıldı.
Toplantıda, bu yıl 5’incisi gerçekleştirilecek olan Milas Zeytin Hasat Şenliği’yle ilgili basın mensupları bilgilendirildi.
Tanıtım videosunun gösterilmesinin öncesinde, Milas Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Reşit Özer, Milas’ın zeytin ve zeytinyağına coğrafi işaret aldıklarını ve Milas otlu böreği için de coğrafi işaret başvurusu yaptıklarını ifade etti.
Başkan Özer’in konuşmasının ardından Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat, bu yıl 5’incisi düzenlenecek olan Milas Zeytin Hasat Şenliği ile ilgili açıklamalarda bulundu.
Başkan Tokat, 24 Temmuz Basın Bayramı’nı kutladıktan sonra açıklamasında şu ifadelere yer verdi: “Öncelikle, basın mensubu arkadaşlarımızın 24 Temmuz Basın Bayramı’nı kutluyorum. Burada, 5. Milas Zeytin Hasat Şenliği’nin tanıtım videosunu ilk defa izleyeceğiz. Çiftçimizin bilinçlenmesi ve zeytinciliğin gelişmesi anlamında festival çok önemli bir konumda yer alıyor. Bölge zeytinciliğimizin gelişmesine ve aynı zamanda memecik türü zeytinyağının tüm dünyaya tanıtılması noktasında bize olumlu ve etkin katkılarda bulunacağınıza yürekten inanıyorum. Bu kutsal ve zor görevi yerine getirdiğiniz için, siz basın mensuplarına başarılar diliyorum.”
“ZEYTİNİMİZİN KALİTESİNİ HER ALANDA TANITACAĞIZ”
Milas Kaymakamı Eren Arslan, “Basında sansürün kaldırılışının 110. yıldönümü dolayısıyla, evrensel ilkelerin kamuoyunda insanlara doğru, tarafsız ve objektif bir şekilde bilgilendiren ve bu sektörde emek veren tüm basın camiasının çalışanlarının Basın Bayramı’nı kutluyorum. Umarım, güzel haberler duyarız ve siz de onları yaparsınız diye temenni ediyorum. Milas’ımız için çok önemli olan ve bu yıl 5’incisini tertipleyeceğimiz Milas Zeytin Hasat Şenliği’ni tüm paydaşlarımızla birlikte düzenleyeceğiz. Bizim amacımız, ilçe sınırlarını aşıp hem ülkemizde hem de uluslar arası alanda duyurmak. Özellikle Milas’a özgü olan Memecik türü zeytini ve zeytinyağının kalitesini; bir marka ve sağlıkta aranılan bir ürün olarak tanıtmak amacıyla uzun bir yolculuğa çıktık. İlk 4 şenlikten edindiğimiz tecrübelerle, tanıtım noktasında bu işlere erken başladık. Şenlik için 2 tanıtım filmi hazırladık. Uzun olan tanıtım filmi reklam tadında oldu. Diğer kısa olan film ise Milas-Bodrum Havalimanına gelen yolculara, Milas Zeytin Hasat Şenliğini tanıtmak ve duyurmak amacıyla yapıldı. İlçemizi en iyi şekilde tanıtmayı amaçlıyoruz. Amatör bir ruhla, sevgimizle bu işi yapıyoruz. Tüm paydaşlara teşekkür ediyorum ve şenliğin başarılı geçmesini temenni ediyorum.” ifadelerini kullandıktan sonra tanıtım videoları gösterime sunuldu. 
Videonun tanıtılmasının ardından basın mensupları, görüşlerini protokol ekibiyle paylaştı. Konuşmaların ardından toplantı çekilen hatıra fotoğrafıyla son buldu.
Kaynak:GünaydınMilas