15 Temmuz Şehitleri Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla, Kuyucak Mevkii’nde demokrasi şehitleri anısına fidan dikimi gerçekleştirildi. Bugün ise şehit Murat İnci anısına bisiklet turu düzenlendi.

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü anma etkinlikleri kapsamında Milas’ta geçtiğimiz salı günü şehitlik ziyareti ve mevlidi şerif okundu. İlk olarak sabah saat 10.00’da Milas Kaymakamı Eren Arslan, Cumhuriyet Başsavcısı Bilal Gümüş, Milas Garnizon ve Hava Meydan Komutanı Albay Cenk Erataç, Milas Jandarma Komutan Vekili Süleyman Bahadır İyilikci, İlçe Emniyet Müdürü Turgay Ava, AK Parti İlçe Başkanı Levent Akyer, İlçe Milli Eğitim Müdürü İsa Bal, daire amirleri, gaziler ve vatandaşların katılımıyla, Milas Şehir Mezarlığı’ndaki şehitliğe ziyaret gerçekleştirildi. Şehitler burada okunan dualarla anıldı. Daha sonra ise Ulu Camii’nde, Mevlid-i Şerif okundu ve lokma ikramında bulunuldu.

DEMOKRASİ ŞEHİTLERİ ANISINA BİNLERCE FİDAN DİKİLDİ

İlçe protokolü ve vatandaşlar, dün saat 08.30’da Milas Spor Salonu arkasından hareket eden otobüslerle Kuyucak Mevkiine gelerek,15 Temmuz Şehitleri Hatıra Ormanı oluşturulması için fidan dikimi yaptı. Milas Orman İşletme Müdürlüğü yetkilileri ve çalışanlarıyla birlikte dikilen fidanlara demokrasi şehitlerinin fotoğrafları asıldı.

Katılımcıların duygu dolu anlar yaşadığı etkinlikte, dikilen her fidan demokrasi şehitlerine adandı.

ŞEHİT İNCİ ANISINA PEDAL BASTILAR

Bugün ise protokol ve vatandaşların katılımıyla, saat 09.00’da 15 Temmuz şehidi Murat İnci anısına bisiklet turu düzenlendi. Güzergah olarak; Atapark-Üçgen Park-Aplangeç Parkı-okullar bölgesi-belediye minibüs garajı önü-dönel kavşak-Menteş Mahalle Yolu Girişi kullanıldı.

14 Temmuz Cuma günü saat 17.30’da Halk Eğitimi Merkezi Toplantı Salonu’nda 15 Temmuz Belgeseli gösterimi yapılacak.

15 Temmuz cumartesi ise Milas halkının katılımı ile saat 20.30’da Milli Birlik Yürüyüşü gerçekleştirilecek. Yürüyüşün ardından 21.00’de Milli Birlik Nöbeti, saygı duruşu, İstiklal Marşı okunması, konuşmalar, anı defterinin imzalanması, Kuranı Kerim Tilaveti, video-slayt gösterisi, kahramanlık Türküleri dinlenecek. Saatler 00.13’ü gösterdiğinde ise sela okunması ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın konuşması canlı olarak Atapark’ta izlenecek.

Kaynak:GünaydınMilas