Kıbrıs Girne’de düzenlenen W.A.B.B.A Dünya Vücut Geliştirme Şampiyonası’nda 3. olarak, herkese büyük bir gurur yaşayan Sercan Günay, Milas Kaymakamı Eren Arslan’ı makamında ziyaret etti.
Ülkemizi ve ilçemizi Kıbrıs Girne’de düzenlenen W.A.B.B.A Dünya Vücut Geliştirme Şampiyonası’nda başarıyla temsil eden ve kategorisinde dünya üçüncüsü olan Milaslı sporcu Sercan Günay, başarısını paylaşmak için kayınpederi spor yazarı Hüseyin Açar ile birlikte Milas Kaymakamı Eren Arslan’ı makamında ziyaret etti.
Şampiyonaya 8 ay boyunca hazırlandığını ve bu sürecin oldukça zor geçtiğini ifade ederek deneyimlerini anlatan Günay, “Tabi ki her sporcu gibi benimde hedefim Dünya Şampiyonu olmaktı. Ancak Dünya 3.’sü olmakta benim adıma büyük başarı. Şimdi Ekim ayına kadar bir dinlenme süreci var. Daha sonra önümüzdeki 3 turnuva için hazırlanacağım. Hedefim burada da ülkemi ve ilçemiz Milas’ı başarıyla temsil etmek ve şampiyonayı birinci tamamlamak.” dedi.
İşletmeciliği yaptığı fitness salonuna gelenlere de tecrübelerini paylaştığını söyleyen Günay, vücut geliştirme sporunda beslenme ve antrenman programlarıyla ilgili Kaymakam Arslan’a bilgi verdikten sonra bu sporda asla çeşitli ilaçlar kullanılmaması konusunda uyarılarda bulundu.
İlçedeki kurumlarla, özellikle gençleri spora teşvik etmek için çeşitli alanlarda spor kursları açtıklarını hatırlatan Kaymakam Arslan, tecrübelerini liseli gençlerle de paylaşmak istediğini söyleyen ve sporcu kişiliğiyle gençlere örnek olan Günay’ı tebrik etti ve başarılı sporcuya ileriki yarışmalarda destek sözü verdi. Renkli bir sohbetin yaşandığı ziyaret, hatıra fotoğrafı çekimiyle son buldu. Kaynak Günaydın Milas