İlçemizde eğitim gören ilkokul, ortaokul ve lise öğrencileri 2018-2019 eğitim öğretim yılının birinci döneminin sona ermesiyle karnelerini aldılar.
 Bu kapsamda Milas Kaymakamı Eren Arslan Çamköy İlkokulu, Ortaokulu ve Milas Atatürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde düzenlenen karne töreni katıldı.
 
Çamköy İlkokulu, Ortaokulunda düzenlenen karne törenine kurum amir/müdürleri ve başkanlarının yanısıra okul müdürü, öğretmen ,öğrenciler ve velileri katıldı.
Saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasıyla başlayan karne törenininde konuşma yapan Kaymakam Arslan “2018-2019 eğitim-öğretim yılının birinci döneminin tamamlanması ve bu nedenle sizlerin alacağı karne için karne töreninde aranızda bulunuyorum. Hepinize öncelikle yeni eğitim-öğretim yılının hayırlı olmasını, başarılarla geçmesini temenni ediyorum. İnşallah öğretmenlerinizden aldığınız eğitimle, bilgilerle gelecek yolunda siz de emin adımlarla ilerleyeceksiniz. Türkiye’nin geleceğini sizlerin inşa edeceğini ve bu yolda azimli, gayretli ve başarılı olmanızı temenni ediyorum. 2018-2019 eğitim-öğretim yılının tamamı bittiğinde başarılı, sağlıklı, huzurlu bir şekilde ve sizinde buradan mezun olan kardeşlerinizin ideallerinde olan üniversiteler veya meslekleri yapmasını temenni ediyorum. Hepinize başarılar, iyi tatiller diliyorum” dedi.
Kaymakam Arslan konuşmasının ardından öğrencilerle bir süre sohbet ettikten sonra karnelerini verdi.
Tören hatıra fotoğrafı çekilmesiyle son buldu.
Kaymakam Arslan Çamköy İlkokulu ve ortaokulunda gerçekleştirilen karne töreninden sonra Milas Atatürk Teknik ve Mesleki Anadolu Lisesinde gerçekleştirilen törene katıldı.
Yapılan konuşmaların ardından 2018-2019 eğitim-öğretim yılı birinci dönem sonu sınıf birincilerine; Milas Kaymakamı Eren Arslan, İlçe Milli Eğitim Müdürü İsa Bal, İlçe Emniyet Müdürü Turgay Ava, Milas Sosyal Hizmetler Müdürü Mehmet Kızılca ve Milas Atatürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Ahmet Öcal Kavukoğlu tarafından karne ve hediyeleri takdim edildi.
Karne töreni toplu fotoğraf çekimiyle son buldu.
 
 
 
 
 
 
 
,