Milas Gençlik Merkezi’nin sağlıklı bir toplumun temel öğelerinden biri olan ailenin daha bilinçli, başarılı ve ahlaklı öğrencilerin yetiştirilmesi amacıyla başlattığı ‘Anne-babamla birlikte öğreniyorum’ projesi kapsamında öğrenci velileri bir araya geldi. Düzenlenen kahvaltıya Milas Kaymakamı Eren Arslan, İlçe Milli Eğitim Müdürü İsa Bal, Gençlik Merkezi Müdürü Aşkın Binbir, kurum amirleri, esnafların yanı sıra çok sayıda öğrenci ve velisi katıldı.
Milas Gençlik Merkezi’nde açılan tüm kurslara yoğun katılım olduğunu belirten Gençlik Merkezi Müdürü Aşkın Binbir, “Biz burada kurs mantığının yanında çocuklarımızın sosyal, sportif, sanatsal ve kültürel anlamda kendilerini geliştirmeleri amacıyla hem kurslarını almaları, hem de serbest zamanlarında daha verimli nasıl geçirebilirler, daha faydalı nasıl olabilirler noktasında merkezimiz çalışmalarını sürdürüyor.” dedi. Binbir sözlerini, “Boşanma oranının en yüksek olduğu il ve ilçede bulunmamız nedeniyle parçalanmış aile çocuklarının sayısının fazla olması sebebiyle çocukların aileleri ile birlikte kaliteli zaman geçirmesi ve boşanmaların önüne geçebilmek amacıyla bu projeyi gerçekleştirdik. Bu etkinliğe yaklaşık 300 kişi katıldı. Etkinliğimizi gerçekleştirmemizde bize katkıları olan Karya Kahvaltı Evi’ne ayrıca teşekkür ediyoruz.” diyerek sonlandırdı.
Binbir’in konuşmasının ardından söz alan Milas Kaymakamı Eren Arslan, yürütülen bu çalışma için Milas Gençlik Merkezi’ne teşekkür ederek, bugünün küçükleri çocukların gelecekte büyüyerek yeni bir genç nesil oluşturacağını ve bunun öncesinde çocuklara milli ve ahlaki değerlerin öğretilmesinin yarının büyüklerine faydalı olacağını ifade etti.
Milas Gençlik Merkezi’nde dini ilimler atölyesi, basketbol, badminton, masa tenisi, gitar, bağlama, drama, adab-ı muaşeret, zeka oyunları, yazılım, kodlama, el sanatları, görsel sanatlar eğitimleri ile birlikte İngilizce ve Matematik eğitimleri veriliyor. Bu atölyelerden yaklaşık 600 öğrenci faydalanıyor.
Etkinlik, çekilen hatıra fotoğrafının ardından sona erdi. Kaynak Günaydın Milas