Milas Kaymakamı Eren Arslan; Milas merkez başta olmak üzere, ilçeye bağlı tüm mahalleleri ziyaret ederek, bölgenin ve mahallenin sorunlarını yerinde not alıp gittiği her yerde vatandaşlarla buluşarak halkla içice çalışmalarını sürdürmeye devam ediyor. Bu kapsamda Kaymakam Eren Arslan’ın bu haftaki vatandaş buluşması   Söğütçük  Mahallesi oldu.
 Kaymakam Arslan’ı mahalle girişinde Mahalle Muhtarı Akif Çoban ve mahalle halkı karşıladı.
Mahalle halkının dilek ve sıkıntılarını yerinde dinleyip çözüme ulaşması yönünde kurum müdürleriyle beraber mahalleyi ziyaret eden Arslan’ı mahalle ziyaretinde; İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Eşref Arslan, Milas İlçe Jandarma Komutanı  Binbaşı Hayrettin Fidan, Milli Eğitim Müdürü İsa Bal, İlçe Sağlık Müdürü Mustafa Ergün Kırova, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü Cihan Kuran, Muski Müdürü Güray Emiroğlu, ADM yetkilisi Serkan Öztürk, Milas Ziraat Odası Başkanı İsmail Atıcı eşlik etti.
Kaymakam Arslan mahalle kahvesinde yaptığı konuşmasında “Öncelikle misafirperverliğiniz için hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Genelde her hafta Cuma günleri bir mahallemizi ziyaret ederek mahallenin taleplerini mahalle halkından ilk ağızdan dinleyerek çözüme ulaşması hususunda kurum amirlerimiz ile beraber mahallelerimizi ziyaret ediyoruz. Bu haftaki ziyaret adresimiz ise Söğütçük  mahallesi oldu. Değerli mahalle halkından yaşadıkları mahalle hakkında taleplerini dile getirmelerini istiyorum. Dile getirilen talepleriniz not alınıp gerekli kurumlarla yazışma yapılarak çözüme ulaşması için çalışma yapılacaktır. Fakat belirtilen taleplerin bazılarının kısa zamanda bazılarının ise zaman alarak çözüme ulaşacaktır ”dedi.
 Mahalle halkı ise mahallede öncelikli olarak Tapu Kadastro çalışmalarının yapılması hususunda taleplerini dile getirdi. Daha sonra ise bazı sokak aralarında eksik kalan çalışmaları Kaymakam Arslan’a ilettiler. Kaymakam Arslan ise notunu alarak gerekli kurumlara taleplerin iletileceğini ve takipçisi olacağını belirtti.
 Kaymakam Arslan daha sonra Söğütçük Mahallesinde ikamet eden Kıbrıs Gazisi Süleyman Kafalı’yı evinde ziyaret etti. Ziyaret esnasında Gazimizden herhangi bir isteklerinin olup olmadığını soran Kaymakam Arslan bir süre sohbet ettikten sonra mahalleden ayrıldı.