Milas’ın Güllük Mahallesi’nde, 5 Haziran Dünya Çevre Günü sebebiyle deniz ve kıyı temizliği gerçekleştirildi. Temizlikte, denizden kilolarca çöp çıktı.
Milas’ın Güllük Mahallesi’nde, 5 Haziran Dünya Çevre Günü sebebiyle deniz ve kıyı temizliği yapıldı. Milas Kent Konseyi Güllük Mahalle Meclisi ile Güllük Turizmini Geliştirme ve Çevre Koruma Derneği tarafından Güllük’te kumsal ve deniz dibi temizliği gerçekleştirildi.
Dünya Çevre Günü dolayısıyla gerçekleştirilen etkinliğe; Milas Kaymakamı Eren Arslan, Protokol üyeleri, Kültür Balıkçıları Derneği Genel Sekreteri Erbil Başruh, Muğla Büyükşehir Belediyesi Deniz ve Kıyı Tesisleri Şube Müdürü Emin Tümer, Nevzat Balkır, öğretmenler, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı. Kaymakam Arslan; çevre temizliği sırasında geçtiğimiz aylarda ziyaret ettiği gelişmiş ülkelerden Japonya’da gördüğü izlenimleri aktararak, Japonya’nın çevre konusunda ne kadar hassas olduğundan bahsederek örnekler verdi.
Kaymakam Arslan ve Müdür Bal eşliğinde, Güllük’te çevre temizliği yapıldı. Güllük deniz içi temizliği için Muğla Büyükşehir Belediyesi Deniz ve Kıyı Tesisleri Şube Müdürlüğünden bir dalgıç da katkıda bulundu. Muğla Büyükşehir Belediyesi Deniz ve Kıyı Tesisleri Şube Müdürü Emin Tümer’e verdiği katkılardan dolayı teşekkür ettiler.
Güllük Liman A.Ş. sahibi Nevzat Balkır; çevre temizliği için 4 personel ve bir adet sokak temizliği yapan aracını tahsis ederek, çevreye olan hassasiyetini gösterdi.
Kılıç Deniz, Gümüşdoğa ve Nordze’den ikişer dalgıç ile deniz temizliğinde gereğini yaptılar.
Güllük Zabıta ekiplerinin de katkı sunduğu temizlikte, kıyılardan ve deniz içi temizliğinden kilolarca atık çıktı. Denizden çıkan atıklar, gören herkesi şaşırttı. Kaynak Günaydın Milas