İçişleri Bakanlığı programı dahilinde 17 Ocak-15 Şubat tarihleri arasında Japonya’da bulunacak olan Milas Kaymakamı Eren Arslan, Japonya’nın kalkınma modellerini inceleyerek yerel kalkınma için farklı uygulamaları tecrübe edecek.
Milas’ta kurumlar arası işbirliğinin sağlanmasına ve çeşitli projelerin hayata geçirilmesine öncülük eden Milas Kaymakamı Eren Arslan, bir yandan kırsal mahallelere ziyaretler gerçekleştirirken bir yandan da diğer çalışmalarını başarıyla sürdürüyor.
2016 yılının aralık ayında Milas Kaymakamı olarak göreve başlayan Arslan, İçişleri Bakanlığı’nın yürüttüğü ve Japonya Uluslararası İşbirliği Teşkilatı’nın finanse ettiği bir programa seçildi. İçişleri Bakanlığı tarafından seçilen ve görevlendirilen Kaymakam Arslan, mülki idare amirlerinin yerel kalkınma için farklı uygulamaları tecrübe etmelerini amaçlayan proje kapsamında 17 Ocak’ta Japonya’ya gidecek. 15 Şubat’a kadar Japonya’da bulunacak olan Kaymakam Arslan, bir ay sürecek olan ziyarette; yerel yönetim mekanizmasını, yerel kalkınma yaklaşımını ve Japonya’daki her bir kalkınma modelinin arka planını inceleyecek.
Proje kapsamında görev alan mülki idare amirleri, yerel kalkınma için açık bir vizyonla hareket ederek bölgenin karakteristik özelliklerini maksimize eden eylem planları hazırlayacaklar.
MİLAS KAYMAKAMI EREN ARSLAN…
1978 yılında Artvin- Şavşat'ta doğdu. Hacettepe Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümü, Anadolu Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü ve Anadolu Üniversitesi Adalet Bölümü'nden mezun oldu. Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi İşletme Bölümünde Yüksek Lisansını tamamladı. Kaymakamlık mesleğine 2000 yılında Artvin Kaymakam Adayı olarak başladı. 4 Haziran-28 Eylül Tarihleri Arasında ODTÜ Yabancı Diller Yüksek Okulu'nca düzenlenen Dil Kursu'nu başarıyla tamamladı. Adana'nın Aladağ ve Eskişehir'in Mihalgazi ilçelerinde Kaymakam Vekili olarak görev yapan Arslan, İngiltere Leicester Üniversitesi'nde eğitim gördü. 88. dönem Kaymakamlık Kursu'nu 2. olarak bitirdi. Bilecik-Pazaryeri İlçesi'ni tercih ederek 17 Mart 2004 tarihinde görevine başladı. 25 Ekim 2005 tarihinde Erzurum'un Olur ilçesine atanmıştır. 29.09.2007 tarihli müşterek kararname ile Kilis Vali Yardımcılığına atanmıştır. Dört yıl Kilis Vali Yardımcılığı görevinin ardından Karabük Eskipazar Kaymakamlığı'na atandı. 6 Ağustos 2012 tarihinde yayınlanan kararname ile Of Kaymakamlığı görevine atandı. 01.12.2016 tarihinde yayınlanan müşterek kararname ile Milas Kaymakamlığına atanmış, 15.12.2016 tarihinde ilçemizdeki görevine başlamıştır. İngilizce bilen Arslan, evli ve iki çocuk babasıdır.
Kaynak:GünaydınMilas