2017-2018 eğitim-öğretim yılının sona ermesiyle birlikte ilk mezunlarını veren Gümüşlük Anaokulu’nda protokol üyelerinin katılımıyla karne töreni düzenlendi. 2017-2018 eğitim öğretim döneminde eğitim hizmeti vermeye başlayan Milas Gümüşlük Anaokulu, eğitim-öğretim yılının sona ermesiyle ilk mezunlarını verdi. Önümüzdeki dönem ilkokula başlayacak öğrenciler için okulda karne töreni düzenlendi. Törene; Milas Kaymakamı Eren Arslan, Milas Belediye Başkan Yardımcısı Faik Karagöz, İlçe Milli Eğitim Müdürü İsa Bal, Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Tunahan Bayram, Gençlik Merkezi Müdürü Aşkın Binbir, Gümüşlük Mahalle Muhtarı Tahsin Dırama ve okul müdürleri katıldı.
Öğrenciler tarafından hazırlanan resim ve el işi sergisini ziyaret eden protokol üyeleri, minik öğrenciler tarafından sunulan gösterileri izledi.
Protokol üyeleri, önümüzdeki dönem ilkokula başlayacak öğrencilerin karnelerini teslim ettikten sonra öğrencilerle hatıra fotoğrafı çektirdi.
Anaokulunun ardından Gümüşlük İlkokulu ve Ortaokulunda devam eden tören kapsamında öğrencilere karnelerini veren Milas Kaymakamı Eren Arslan, “Tatil bugün itibariyle başladı. Bol bol dinlenin. Ödeviniz yok ama çok kitap okuyun. En çok kitap okuyan öğrenciye büyük bir sürprizimiz olabilir.” şeklinde konuştu.
Düzenlenen karne töreni, hatıra fotoğrafının çekilmesinin ardından son buldu. Kaynak Günaydın Milas