45 yıl görev yaptıktan sonra emekli olan Milas Nüfus Müdiresi Refika Marçalı onuruna mesai arkadaşları tarafından MİTSO Lokalinde bir yemek düzenlendi.
Milas İlçe Nüfus Müdiresi Refika Marçalı onuruna verilen yemeğe; Muğla Milletvekili M. Yavuz Demir, Milas Kaymakamı Eren Arslan eşiyle birlikte katılırken, Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat, Belediye Başkan Yardımcıları, bazı kurum amirleri, Marçalı’nın ailesi ve çocukları ile Nüfus Müdürlüğünde beraber görev yaptığı mesai arkadaşları katıldılar.
Gecede ilk konuşmayı Nüfus Müdürlüğünde 45 yıllık bir iz bırakan Refika Marçalı yaptı.          
Marçalı ; “Çok gururluyum ve mutluyum. 45 yıllık hizmet döneminden sonra bana bu geceyi yaşatan Sayın Kaymakamım Eren Arslan’a, Nüfus şefim Canan Köksal’a ve hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. 11 yıllık memuriyet ve 34 yıllık müdürlük yaşantıma son veriyorum. Bu süreçte görevimi düzgün yapmaya, Milaslılara layık olmaya çalıştım” diyerek, görev süresinde birlikte çalıştığı mesai arkadaşlarına teşekkür etti.
 “İlçemizde; milletimize, devletimize onurla gururla tertemiz bir şekilde hizmet etmiş ve bugün de bu hizmeti neticelendirip emeklilik hayatına başlangıç safhasındasınız, her şeyden öce size devletim ve milletim adına teşekkür ediyorum” diyerek söze başlayan Milas Kaymakamı Eren Arslan, bütün hizmet ve işlerin unutabileceğini ama önemli olanın insanların yüreğinde, gönlünde, zihninde hoş bir seda bırakmanın kamu görevlerinin en büyük kazancı olduğunu söyledi.
Yapılan konuşmaların ardından emekliye ayrılan Marçalı’ya birer teşekkür plaketi takdim edildi. Öte yandan Refika Marçalı’nın aynı zamanda doğum günü olması nedeniyle bir de sürpriz doğum günü pastası kesildi.