Milas’ın Meşelik Mahallesi’nde, hayırsever işadamı Nejat Aydın ve ailesi tarafından yaptırılan Hacı Bahattin Aydın Ortaokulunun 2018-2019 eğitim ve öğretim yılında törenle açılışı gerçekleştirildi. Meşelik’te 8 derslikli yaptırılan ortaokulun, yaklaşık 400 öğrenci kapasiteye sahip olduğu belirtildi.
Milas’ın Meşelik Mahallesi’nde, hayırsever işadamı Nejat Aydın ve ailesi tarafından yaptırılan Hacı Bahattin Aydın Ortaokulunun 2018-2019 eğitim ve öğretim yılında törenle açılışı yapıldı.
Muğla Vali Vekili Fethi Özdemir’in katılımı ile Milas Meşelik Mahallesi’nde hayırsever Nejat Aydın’ın merhum babası Hacı Bahattin Aydın anısına yaptırılan 8 derslikli Milas Meşelik Hacı Bahattin Aydın Ortaokulu’nda 2018-2019 eğitim-öğretim yılı açılışı gerçekleştirildi.
Törende; Muğla Vali Vekili Fethi Özdemir’in yanı sıra Muğla Milletvekilleri Mehmet Yavuz Demir, Suat Özcan, Milas Kaymakamı Eren Arslan, Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat, hayırsever Nejat Aydın ve ailesi, Milas Milli Eğitim Müdürü İsa Bal, Milas İlçe Tarım ve Orman Müdürü Eşref Arslan, Milas Milli Eğitim Şube Müdürü Coşkun Demir, Milas Süt Birliği Başkanı Ali İhsan Gezgin, Milas Ziraat Odası Başkanı İsmail Atıcı, Milas Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Nurol Paskal, Siyasi parti temsilcileri, STK temsilcileri, okul yöneticileri, öğretmenler ve öğrenciler yer aldı.
Açılışa geçilmeden önce törende kısa konuşmalar gerçekleştirildi.
Meşelik Mahalle Muhtarı Tahir Saylak, “Hepiniz, bizi bu mutlu günümüzde yalnız bırakmadığınız için teşekkür ediyorum. Başta Nejat Aydın ve ailesine bu okula bize kazandırdığı için ve tüm emeği geçenlere çok teşekkür ediyorum.” dedi.
Hayırsever işadamı Nejat Aydın, “Sevgili çocuklar ve Meşelik Mahalle halkı, açılışımıza hoş geldiniz. Bugün yaşadığı süre boyunca, hayatta eğitime önem veren, mahallede oturduğu dostlarının çocuklarının eğitimine katkı sağlayan, her zaman eğitim için maddi ve manevi destek sağlayan babamın adını yaşattığım okul için çaba gösteren herkese teşekkür ederim. Sadece açılışta değil, her zaman yanınızda olacağım. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün dediği gibi ‘En büyük düşman cehalettir’ ve o cehaleti yenmek için hep birlikte çalışmalıyız. Hepinize ailem ve şahsım adına teşekkür ederim. ” ifadelerini kullandı.
Milas Kaymakamı Eren Arslan: “Çok hayırlı bir açılışı gerçekleştiriyoruz. Ben her şeyden önce, bu güzel eserden daha önemli şahsım adına Nejat Aydın gibi vatansever ve güzel bir insanla tanıştığım için mutluyum. Bu güzel eserin ortaya çıkmasında, katkı sunan herkese teşekkür ediyorum.”
 Muğla Milletvekili Suat Özcan: “Burada, bu katkıyı sunan değerli hayırseverimiz Nejat Aydın ve ailesine, emeği geçen herkese teşekkür ediyor ve şükranlarımızı sunuyoruz. Eğitimin fiziksel koşullara daha iyi noktalara gelmektedir. Eğitim ülkemizde daha iyi noktalara gelecektir. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.” şeklinde konuştu.
 Muğla Milletvekili Mehmet Yavuz Demir: “Uzun yıllar eğitim camiasında görev yaptım. Öncelikle şunu söyleyeyim bu okulu, öğretmenler ve öğrenciler çok sevecek. Hakikaten çok güzel bir okul, Nejat Aydın’ı yürekten tebrik ediyorum. Bizi toplum ve ülke olarak ayakta tutan, aile bağlılığıdır. Birlik ve beraberliktir. Biz bu bağlarımızı koruduğumuz sürece, Türkiye’nin ilerlemesini hiçbir güç durduramayacaktır. Çok kıymetli kardeşlerim; bu okuldan Nejat Bey gibi devletine, vatanına, cumhuriyetine, Atatürk ilke ve inkılâplarına bağlı gençlerin yetişeceğine inanıyorum. Eğitim amacı iyi insan ve iyi bir vatandaş yetiştirmektir. Emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum.” dedi.
Vali Vekili Özdemir; devlet, millet işbirliği ile ülkemizde son zamanlarda eğitim, sağlık ve diğer alanlarda önemli hizmet ve yatırımların gerçekleştirildiğine değindi.
Nejat Aydın ve ailesine eğitime desteklerinden dolayı teşekkür eden Vali Vekili Özdemir, “Okulumuzun Meşelik halkına ve tüm ülkemize hayırlı olmasını diliyorum” dedi.
Konuşmaların ardından, Vali Vekili Özdemir, hayırsever Nejat Aydın’a eğitime katkıları nedeniyle teşekkür belgesi ve plaket verdi.
Daha sonra Vali Vekili Fethi Özdemir ve protokol üyeleri temsili ilk ders zilini çalarak okulun açılışını yaptı.
Meşelik Hacı Bahattin Aydın Ortaokulu, 8 derslikli yaklaşık 400 öğrenci kapasiteli olup yaklaşık 130 öğrenci 15 öğretmen ile 2018-2019 yılında eğitim öğretime başladı. Bu sayının Kuyucak ve Boğaziçi mahallelerinde bulunan öğrencilerinin de taşınmasıyla 350 öğrenciye ulaşması bekleniyor. Kaynak Günaydın Milas