Milas’ın Ören Mahallesi’ne, bu yıl Ören Çok Programlı Lisesi düzenlenen törenle açıldı.
Düzenlenen törene; Muğla Milletvekilleri Mehmet Yavuz Demir, Suat Özcan, Milas Kaymakamı Eren Arslan, Milas Belediye Başkan Yardımcısı Faik Karagöz, Milas İlçe Milli Eğitim Müdürümüz İsa Bal, İlçe Jandarma Komutanı Yarbay Hayrettin Fidan, Siyasi parti temsilcileri, oda, dernek ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri, Ören Mahalle Muhtarı Bekir Keser ve vatandaşlar katıldı.
Ören Mahallesi, Gökova Körfezi’nde civardaki merkez mahalle durumunda bulunduğu, bölgenin en büyük tersanesi bu mahalleye yapılacak ve mevcut olarak 2 adet termik santral (Kemerköy/Yeniköy), TKİ kömür işletmeleri, yat limanı, iki adet büyük çekek (yat yapım ve onarım yeri) bulunmaktadır. İş gücü ve istihdam düşünüldüğünde kalabalık yerleşimin olduğu ve tersane açıldıktan sonra da yoğun iş gücünün olacağı ön görüldüğünden gerekli çalışmalar başlatılarak, Ören Mahallesi’ne Çok Programlı Lise kazandırıldı. 
600 ÖĞRENCİ EĞİTİM GÖRECEK
Ayrıca Merkez mahalle ile birlikte civardaki; Alatepe, Kultak, Türkevleri, Çökertme, Bozalan, Gökbel, Çamlıca, Pınar, Kalem, Dereköy, Yoğunoluk, Çakıralan, Sek, Bayır, Gürceğiz, ve Akçakaya mahallerindeki öğrenci potansiyelinin 600 olduğu bölgenin ,ekonomik ve coğrafi yapısı göz önüne bulundurarak öğrencilerimizin eğitime daha kolay erişebilmeleri için okula öğrenci alımı yaparak eğitim öğretime başlanıldı.
Tören, yapılan konuşmaların ardından okulun ilk ders zilinin çalınması ve okul binasının gezilmesinin ardından sona erdi. Kaynak Günaydın Milas