Milas Kaymakamı Eren Arslan; Milas merkez başta olmak üzere, ilçeye bağlı tüm mahalleleri ziyaret ederek, bölgenin ve mahallenin sorunlarını yerinde not alıp gittiği her yerde vatandaşlarla buluşarak halkla iççice çalışmalarını sürdürmeye devam ediyor. Bu kapsamda Kaymakam Eren Arslan’ın bu hafta ki vatandaş buluşması Pinar  Mahallesi oldu.
 Kaymakam Arslan’ı mahalle girişinde Mahalle Muhtarı Ömer Kıvrak ve mahalle halkı karşıladı.
Mahalle halkının dilek ve sıkıntılarını yerinde dinleyip çözüme ulaşması yönünde kurum müdürleriyle beraber mahalleyi ziyaret eden Arslan’ı mahalle ziyaretinde; İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Eşref Arslan, Milas İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Hayrettin Fidan, Jandarma Üsteğmen Süleyman Bahadır İyilikci, Milli Eğitim Müdürü İsa Bal, İlçe Sağlık Müdürü Mustafa Ergün Kırova, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü Cihan Kuran, Telekom Müdürü Birol Acar,Ören Jandarma Komutanı Astsubay Kıdemli Başçavuş Alper Polat eşlik etti.
Kaymakam Arslan mahalle ziyareti öncesinde “Geleceğe Dokunmak” isimli sosyal sorumluluk projemiz kapsamında Pinar Mahallemizde yaşayan Ömer Naim Demir amcamızı ve Atiye Demir teyzemizi ziyaret etti. Sonrasında ise 7 Nolu Pınar Aile Sağlık Merkezini ve 899 Sayılı Pınar Tarım Kredi Kooperatifini ziyaret etti.
Kaymakam Arslan ziyaretler sonrasında mahalle kahvesine geçerek kahvede bulunan vatandaşlarımız ile selamlaştı.
Arkasından Kaymakam Arslan yaptığı konuşmasında “Öncelikle misafirperverliğiniz için hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Genelde her hafta Cuma günleri bir mahallemizi ziyaret ederek mahallenin taleplerini mahalle halkından ilk ağızdan dinleyerek çözüme ulaşması hususunda kurum amirlerimiz ile beraber mahallelerimizi ziyaret ediyoruz. Bu haftaki ziyaret adresimiz ise Pinar  mahallesi oldu. Değerli mahalle halkından yaşadıkları mahalle hakkında taleplerini dile getirmelerini istiyorum. Dile getirilen talepleriniz not alınıp gerekli kurumlarla yazışma yapılarak çözüme ulaşması için çalışma yapılacaktır. Fakat belirtilen taleplerin bazılarının kısa zamanda bazılarının ise zaman alarak çözüme ulaşacaktır ”dedi.
Vatandaşlardan mahallenin hakkında herhangi bir sıkıntının olmadığını duyan Kaymakam Arslan mahallenin gelişmişlik düzeyinden dolayı mahalle muhtarı Ömer Kıvrak’a teşekkür etti.
Ziyaret daha sonra Kaymakam Arslan’ın vatandaşlarla sohbet etmesiyle son buldu.