Güzel Ülkemizin aydınlık yarınlarının, Aziz Milletimizin istikbalinin emanet edileceği çocuklarımız için yeni bir eğitim-öğretim yılının başlangıcındayız.
 
Eğitim, toplumsal yaşamımızın biçimlendirilmesinde, geleceğe yönelik adımlarımızın belirlenmesinde ve çağdaşlaşma sürecinin başarıya ulaşmasında vazgeçilmez öğedir.
 
Bir çok Avrupa ülkesinin nüfusundan daha fazla genç nüfus yoğunluğuna sahip Ülkemizin her alanda daha da güçlü olması kuşkusuz iyi yetişmiş insan gücüne bağlıdır. Bu da çocuklarımızın nitelikli bir eğitim almasıyla mümkündür.
 
Devletimizin kurucusu başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk'ün "Yetişecek çocuklarımıza ve gençlerimize, görecekleri öğrenimin sınırı ne olursa olsun, ilk önce ve her şeyden önce Türkiye'nin bağımsızlığına, kendi benliğine, millî geleneklerine düşman olan bütün unsurlarla mücadele etmek gereği öğretilmelidir. Dünyada milletlerarası duruma göre böyle bir mücadelenin gerektirdiği manevî unsurlara sahip olmayan kişilere ve bu nitelikte kişilerden oluşan toplumlara hayat ve bağımsızlık yoktur.” anlayışı doğrultusunda eğitim ve öğretimdeki en önemli hedefimiz; çocuklarımızı çağın gerektirdiği bilimsel ve teknolojik donanımları almış ve bilgiyi üreten, bilgiye yön veren bireyler olarak yetiştirmektir.
 Bilgiye ve çağa hakim olan gençlerimizin milli, ahlaki, manevi ve kültürel değerleriyle medeniyet inşaa eden bireyler olmalarını istiyoruz.
 
Kıymetli Öğretmenlerimiz!
 
Ülkemizin geleceğinin mimarları sizsiniz. Bu anlayışla öğrencilerinizi bilgi üreten, çağın gereklerini özümsemiş, özgüveni tam, hedefini bilen, milli, ahlaki, insani ve evrensel değerlerle donatılmış bireyler olarak yetiştireceğinize eminim. Ülkemizin yükselmesini temin eden sizlere bu zor fakat kutsal görevinizde başarılar diliyorum!
 
Çok Değerli Veliler !
 
Kıymetli evlatlarınızın ilk eğitmenleri sizlersiniz. Sizin okul idareleri ve öğretmenlerimiz ile sıkı bir iletişim halinde olmanız çocuklarımızın başarısını arttıracak en önemli etkendir. Aile ile desteklenmeyen ve tamamlanmayan eğitimin başarı şansı yoktur. Bu konuda duyarlı olmanızı bekliyorum.
 
Ve Sizler… Umudumuz, geleceğimiz, sevgili öğrencilerimiz!
 
Hayatınızın en önemli safhalarından biri olan eğitim hayatınızda yeni bir sayfa daha açmanın heyecan ve mutluluğunu yaşadığınızı biliyorum. İnanıyorum ki Ülkemizi ve Milletimizi bugün bulunduğu konumdan çok daha ileri seviyelere taşımak için çok fazla çaba sarf edeceksiniz. Sevgi, saygı ve paylaşma duygularını pekiştireceğiniz arkadaşlıklarınız ve dostluklarınızın başlangıcı olan eğitim hayatınızda ayrı ayrı her birinize üstün başarılar diliyorum.
 
Bu duygu ve düşüncelerle 2017-2018 eğitim-öğretim yılının ilçemize, ülkemize ve eğitim camiamıza hayırlı olması temennisiyle, öğrenci ve öğretmenlerimizin "İlköğretim Haftası"nı kutluyor, başarılar diliyorum.
 
Eren Arslan
 Milas Kaymakamı