Muğla’da düzenlenen okullar arası kick boks müsabakalarında dereceye giren Milas Cumhuriyet Anadolu Lisesi, Milas Gürel Lök Anadolu Sağlık Meslek Lisesi, Özel Final Temel Lisesi, Milas Teknik Ve Endüstri Meslek Lisesi, Dr.Mete Ersoy Anadolu Lisesi, Atatürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Milas Merkez Ortaokulu,Zekeriya Gümüşkesen Ortaokulu, Cumhuriyet Ortaokulu ve Sakarya Ortaokulu öğrencileri  İl müsabakalarında almış oldukları başarılarını okul müdürleri ve beden eğitimi öğretmenleri  ile birlikte Kaymakam Arslan’ı ziyaret ederek kutladılar.
Müsabaka sonrasında almış oldukları madalya ve kupalar ile birlikte Kaymakam Arslan’ı ziyaret eden öğrenciler Türkiye şampiyonluğu için söz verdiler.
Kaymakam Arslan ise ziyaretlerinden dolayı okul müdürlerine, öğretmenlere ve öğrencilere teşekkür etti. İl müsabakalarında almış oldukları başarıdan dolayı velilerimize, okul müdürlerimize, öğretmenlerimize ve öğrencilerimize teşekkür etti.
Milas Gençlik Spor Kulübü sporcusu 25 öğrencimiz, 28 Aralık tarihinde Muğla Menteşe Kapalı Spor Salonunda, 2018 yılı Türkiye Okullar Kick Boks Şampiyonası için il seçmesine katılarak 17 birincilik 6 ikincilik 2 üçüncülük hak ettiler.17 öğrencimiz ise  ilimizi Türkiye Okullar Kick Boks Şampiyonasında temsil edecektir.
 
Dereceye Giren Öğrencilerimiz:
 Milas Cumhuriyet Anadolu Lisesi
 1. Musacan DEMiR- İl Birincisi- 69 Kg.- Genç Erkekler
 2. Mert Kaya DALKIRAN- İl Birincisi- 94 Kg.- Genç Erkekler
 3. Hüseyin GİDER- İl İkincisi- 69 Kg.- Genç Erkekler
 4. Selda MUCUR- İl Birincisi-55 Kg. – Genç Bayanlar
 5. Fatma VAYVADA- İl İkincisi- 55 Kg.- Genç Bayanlar
 6. Didem AKIN- İl İkincisi 60 Kg.- Genç Bayanlar
 
Milas Gürel Lök Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi
 1. Habibe ÖZDEMİR- İl Birincisi- 60 Kg.- Genç Bayanlar
 2. Abdullah GÖKÇE- İl Birincisi- 57 Kg.- Genç Erkekler
 
Özel Final Temel Lisesi
 1. Beyzanur MEŞECİ- İl Birincisi- 50 Kg.- Genç Bayanlar
 2. Batuhan GÜDÜL- İl Birincisi- 63 Kg.- Genç Erkekler
 
Milas Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi
 1. Uygar AVCIOĞLU- İl Üçüncüsü- 69 Kg.- Genç Erkekler
 
Dr. Mete Ersoy Anadolu Lisesi
 1. Berkant AŞICI- İl Üçüncüsü- 69 Kg.- Genç Erkekler
 
Atatürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi
 1. Necmettin Sefa ÖZDEMİR- İl İkincisi- 57 Kg.- Genç Erkekler
 
Milas Merkez Ortaokulu
 1. Yusuf Ceyhun KURT- İl Birincisi- 42 Kg.- Yıldız Erkekler
 2. Arif Hikmet ÇETİNCEVİZ- İl Birincisi- 57 Kg.- Yıldız Erkekler
 3. Hikmethan ÇETİNCEVİZ- İl Birincisi- 47 Kg. Küçük Erkekler
 4. Arda BÖLÜK- İl Birincisi- 32 Kg.- Küçük Erkekler
 5. Semanur DALKIRAN- İl Birincisi- 70 Kg.- Yıldız Bayanlar
 
Zekeriya Gümüşkesen Ortaokulu
 1. Alper AK- İl Birincisi- 36 Kg.- Küçük Erkekler
 2. Arda KARADAĞ- İl Birincisi-56 Kg.- Küçük Erkekler
 3. Mustafa AK- İl Birincisi- 34 Kg.- Küçük Erkekler
 
Cumhuriyet Ortaokulu
 1. Bekircan ÖZKAYA- İl Birincisi- 37 Kg. Yıldız Erkekler
 
Sakarya Ortaokulu
 1. Nesibe Betül TÜYSÜZ- İl Birincisi- 42 Kg.- Küçük Bayanlar