15 Temmuz Şehitleri Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla, Milas Şehir Mezarlığı’ndaki şehitlik ziyaret edildi ve şehitler ruhuna dualar okundu.

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla, ülke genelinde çeşitli etkinlikler gerçekleştiriliyor. Milas’ta da 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri, dün şehitlik ziyareti ve mevlidi şerif okunmasıyla başladı.

İlk olarak sabah saat 10.00’da Milas Kaymakamı Eren Arslan, Cumhuriyet Başsavcısı Bilal Gümüş, Milas Garnizon ve Hava Meydan Komutanı Albay Cenk Erataç, Milas Jandarma Komutan Vekili Süleyman Bahadır İyilikci, İlçe Emniyet Müdürü Turgay Ava, Ak Parti Milas İlçe Başkanı Levent Akyer, İlçe Milli Eğitim Müdürü İsa Bal, daire amirleri, gaziler ve vatandaşların katılımıyla, Milas Şehir Mezarlığı’ndaki şehitliğe ziyaret gerçekleştirildi. Şehitler burada okunan dualarla anıldı. Daha sonra ise Ulu Camii’nde, Mevlid-i Şerif okundu ve lokma ikramında bulunuldu.

Bugün ise Kuyucak Mevkiinde 15 Temmuz Şehitleri Hatıra Ormanı oluşturulması için

saat 08.30’da Milas Spor Salonu arkasından otobüs kaldırılacak. 13 Temmuz’da saat 09.00’da 15 Temmuz şehidi Murat İnci anısına bisiklet turu düzenlenecek. Güzergah olarak; Atapark-Üçgen Park-Aplangeç Parkı-okullar bölgesi-belediye minibüs garajı önü-dönel kavşak-Menteş Mahalle Yolu kullanılcak.

14 Temmuz Cuma günü saat 17.30’da Halk Eğitimi Merkezi Toplantı Salonu’nda 15 Temmuz Belgeseli gösterimi yapılacak.

15 Temmuz cumartesi ise Milas halkının katılımı ile saat 20.30’da Milli Birlik Yürüyüşü gerçekleştirilecek. Yürüyüşün ardından 21.00’de Milli Birlik Nöbeti, saygı duruşu, İstiklal Marşı okunması, konuşmalar, anı defterinin imzalanması, Kuranı Kerim Tilaveti, video-slayt gösterisi, kahramanlık Türküleri dinlenecek. Saatler 00.13’ü gösterdiğinde ise sela okunması ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın konuşması canlı olarak Atapark’ta izlenecek.

Haber:GünaydınMilas