Valiler Kararnamesi ile görev yeri değişen Vali Amir Çiçek veda ziyaretleri kapsamında bugün İlçemizi ziyaret etti.
Milas Kaymakamı Eren Arslan tarafından karşılanan Vali Amir Çiçek veda ziyareti kapsamında Belediye toplantı salonunda düzenlenen programa katıldı.
 
Vali Amir Çiçek’in veda ziyareti kapsamında programa Milas Kaymakamı Eren Arslan, Muğla Jandarma Alay Komutanı Kıdemli Albay Yavuz  Özfidan, Muğla İl Emniyet Müdürü Hakan Çetinkaya, Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat, Garnizon Komutan Vekili Yarbay Emel Demiryakan kurum müdürleri, Milas Muharip Gaziler Derneği üyesi gazilerimiz, oda başkanları ve muhtarlar katıldı.
 
Veda ziyaretinde bir konuşma yapan Milas Kaymakamı Eren Arslan ”Bugün burada Sayın Valimizin son kararnameyle İlimizden ayrılacak olması sebebiyle toplanmış bulunuyoruz. Şahsım olarak 7 aydır mahiyetlerinde görev yapmaktan son derece mutlu olduğumu ifade ederken Sayın Valimiz ile çok kısa çalıştığım için de üzgün olduğumu belirtmek istiyorum. Ancak görev yaptığımız yerde ne kadar görev yapacağımız    büyüklerimizin takdiri. Sayın Valime gerek şahsıma ve İlçeme verdikleri destek için şükranlarımı arz ediyorum. İnşallah Sayın Valimiz alacağı yeni görevlerde ülkemize hizmet etmeye devam edecek. Bir kez daha bizleri burada onurlandırdığı için kendisine teşekkür ediyorum. Bundan sonraki meslek hayatı ve yaşamında Sayın Valimize mutluluklar diliyorum ”dedi.
 
 
Vali Çiçek ise ziyarette yaptığı konuşmasında, ”Çok Değerli Meslektaşım, kurum amirlerimiz, beraber çalıştığımız oda başkanlarımız, gazilerimiz, hanımefendiler, beyefendiler. Bugün sizlerle vedalaşmak için buradayım. 3 yıldır büyük bir sorumluluk ve onurla yürüttüğüm Muğla Valiliği görevimden son yayımlanan Valiler Kararnamesi ile ayrılıyorum. Fakat memleket işleri bitmez. Değişik yerlerde devam edecektir. Mesela 3 yıl önce Muğla’ya geldim. Geldiğim günden bu yana aynı heyecanla çalıştım. Ama Kaymakam Beyin dediği gibi buradaki görevimizde belli sürelerle çalışabiliriz. Burada görevim sona erebilir ama gönül görevimiz devam edecektir. Muğla’da görev yaptığım süre zarfında kamu kurumlarımız, oda başkanlarımız,stklar, gazilerimiz ile beraber Milas’ın en iyiye ulaşabilmesi için çabaladım. Muğla’yı denizi, orman, doğası olduğu için sevmedim; Samimi insanları olduğu için sevdim. Çalışkan özverili insanları olduğu için sevdim Milas’ın daha iyiye ulaşabilmesi için bir vizyon başlattık inanıyorum ki devam edecektir. Milas’ta ve Muğla’da ortak aklın gücüne inandık ve onun için mücadele ettik ve çok yol aldık. Bu kazanımı sizlerle beraber başardık. Cuma günü Muğla’daki görevim sona erecek.Ankara’ya gitmiş olsam dahi gönül birliğimiz devam edecek. Milas ile ilgili yapılabilecek yardımlarda her zaman kapım açıktır. Devlete yapmış olduğum hizmetim başka yerlerde devam edecek. O yüzden hakkınızı helal edin. Ben hakkımı helal ediyorum.” dedi.
Daha sonra veda ziyaretine katılanlar ile helalleşen Vali Amir Kaymakamlık makamına geçerek Kaymakamlık çalışanları ile vedalaştı.